Artykuły

Projekt Comenius w naszej szkole

Aktualności Kraje partnerskie Spotkania Dokumenty Galeria

comenius

          Od 1 sierpnia 2013r. nasza szkoła uczestniczy w programie Comenius "Uczenie się przez całe życie". Projekt "My Daily Teenage Life spiced with European Sauce - spicES", czyli "Codzienne życie nastolatka przyprawione sosem europejskim" adresowany jest do wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Wszystkie zaplanowane zadania opracowane podczas wizyty przygotowawczej w Turcji realizowane będą wspólnie ze szkołami partnerskimi z Hiszpanii, Portugalii i Turcji do 31 lipca 2015r. Naszemu Gimnazjum przypadła rola koordynatora całego projektu. Stąd też już niebawem nasze miasto i szkołę odwiedzi grupa nauczycieli z krajów partnerskich.

              Celem projektu jest wzmocnienie europejskiego wymiaru edukacji poprzez wzajemne poznanie codziennego życia nastolatków ze szkół biorących udział w projekcie, ich przyzwyczajeń, zainteresowań, sposobów odżywiania. Przez badanie tych codziennych czynności i obserwację uczniów chcemy pokazać zależność pomiędzy sukcesami nastolatków w życiu codziennym i szkolnym, a w rezultacie wypracować wspólny poradnik z najlepszymi praktykami.

              Udział młodzieży w projekcie zmotywuje ją do nauki języków obcych, w tym przede wszystkim języka angielskiego, pozwoli praktycznie wykorzystać nabyte umiejętności językowe podczas wspólnych spotkań oraz kontaktów prowadzonych drogą elektroniczną. Ponadto jest to niepowtarzalna okazja do poznania tradycji, historii czy kuchni hiszpańskiej, portugalskiej i tureckiej oraz odwiedzenia tych krajów.

              W ramach programu będziemy sukcesywnie realizować szereg zadań uwzględnionych w harmonogramie naszego projektu.

              Zachęcamy do włączenia się w realizację projektu i przeżycia czegoś niezwykłego!

Elżbieta Paździor

Copyright 2016©