1nowel.jpgkarmelka_puchar.pnglistopad.pngmarsz.pngslubowanie.png

Warszawa – naturalnie, że kulturalnie!

W środę 6 marca uczniowie klas gimnazjalnych IIIb oraz IIId brali udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie siedziby TVP, gdzie mogliśmy poznać techniki i sekrety pracy kamerzystów, ludzi odpowiedzialnych za produkcję telewizyjną, światło i dźwięk.

Na początku weszliśmy do studia TVP SPORT. Zauważyliśmy dziesiątki przycisków, suwaków oraz pokręteł. Studio wyposażone było w tzw. green room oraz dziesiątki monitorów. Przewodnik tłumaczył nam do czego służą oraz jak wygląda montaż programu i praca ludzi na planie. Następnym punktem zwiedzania telewizji była możliwość zobaczenia studia popularnego programu "Jaka to melodia" oraz "Pytanie na śniadanie". Podczas krótkiej przerwy, wypatrzyliśmy kilka postaci znanych ze szklanego ekranu, m. in. Roksanę Węgiel, Radosława Majdana oraz Mateusza Szymkowiaka.

Następnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Żydów Polskich Polin. Jest to nowoczesne i multimedialne muzeum mieszczące się w gmachu o niezwykłej architekturze. Przez ciekawą wystawę byliśmy oprowadzani przez Panią przewodnik ponad trzy godziny. Jesteśmy jednego zdania, że były to pasjonujące trzy godziny lekcji o polskiej historii. Po krótkiej refleksji pojechaliśmy do centrum handlowego w stolicy, czyli Złotych Tarasów na chwilę odpoczynku przed musicalem "Metro". Spektakl okazał się wartościowym dziełem sztuki ze wspaniałą muzyką, zachwycającą choreografią i efektami specjalnymi. Młodzi aktorzy dali wspaniały popis umiejętności wokalnych i tanecznych. Jednak, większość z nas była zaskoczona zakończeniem "Metra", ponieważ było dość zagadkowe.

Myślę, że każdy uczestnik, mimo zmęczenia i późnej pory powrotu do domu, był zadowolony z całego dnia spędzonego razem ze swoimi rówieśnikami w stolicy.

Bartosz Marzec

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2016©