1nowel.jpgkarmelka_puchar.pnglistopad.pngmarsz.pngslubowanie.png

Sukces Oli Karwat w Lublinie

23 maja 2018 w Szkole Podstawowej nr 57 w Lublinie odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Zadaniem uczestników było przygotowanie recytacji jednego utworu (wiersz, fragment prozy lub dramatu) w dwóch wersjach językowych. Warunkiem przystąpienia do konkursu było także wykonanie przez uczestnika pracy plastycznej inspirowanej wybranym utworem lub postacią autora recytowanego tekstu.

Naszą szkołę reprezentowały gimnazjalistki z II b: Aleksandra Karwat i Karolina Tomala przygotowane przez panią Sylwię Lipiec. Ola recytowała po niemiecku i po polsku balladę Johanna Wolfganga von Goethe ,,Król Olszyn” a Karolina w tych samych językach brawurowo zaprezentowała ,,Lokomotywę” Juliana Tuwima. Oceniając wystąpienia oraz prace plastyczne uczniów komisja konkursowa brała pod uwagę: wybór tekstu, troskę ucznia o czystość i piękno języka, interpretację; sposób prezentacji – wspieranie recytacji gestem, rekwizytem, kostiumem, walory estetyczne pracy plastycznej i związek pracy plastycznej z wybranym tematem.

Przy tak surowych kryteriach i ocenie jury składającego się z nauczycieli języków obcych – angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i rosyjskiego sukces odniosła Ola Karwat zajmując I miejsce ex aequo z Darią Abramczuk ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Lublinie.

Nagrodą dla Oli był kurs języka angielskiego o wartości 980 zł w szkole językowej Linguaton oraz upominki od Przedsiębiorstwa Handlowego Barć. Gratulujemy sukcesu!

Sylwia Lipiec

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2016©