1nowel.jpgkarmelka_puchar.pnglistopad.pngmarsz.pngslubowanie.png

WSPOMNIENIA ZNAD MORZA

W dniach 16-18 maja klasa IIb oddziałów gimnazjalnych i klasa VIIa w towarzystwie wychowawców i opiekunów wybrały się na wycieczkę nad morze. Uczniowie odpoczywali w ośrodku wypoczynkowym "Wiking" w Jantarze.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Toruń. Przewodnik pokazał nam Krzywą Wieżę, ruiny zamku krzyżackiego, dom Mikołaja Kopernika i zabytkowe obiekty sakralne. Opowiedział co nieco o ciekawej przeszłości Torunia, ale i o obecnym życiu mieszkańców miasta. Pod koniec wizyty klasy wzięły udział w warsztatach piernikarskich w Żywym Muzeum Piernika, gdzie nauczyły się tradycyjnej metody wypiekania tych słodkich przekąsek.

Następnego dnia w planie było zwiedzanie Trójmiasta, które rozpoczęliśmy od Gdyni. Tam w towarzystwie przewodniczki weszliśmy na pokład zabytkowego okrętu Błyskawica i podziwialiśmy Wybrzeże Kościuszkowskie. Kolejną atrakcją był spacer po sopockim molo, gdzie robiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a później podziwialiśmy malownicze zakątki tej nadmorskiej miejscowości. Resztę dnia poświęciliśmy na zwiedzanie Gdańska i jego wspaniałych zabytków, m. in. Kościoła Mariackiego, Żurawia Gdańskiego, Starego Miasta z Fontanną Neptuna. Okazało się, że jeden dzień to za mało, żeby zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca w Trójmieście.

Wieczorem uczniowie wybrali się na plażę, która znajdowała się bardzo blisko miejsca noclegu. Podziwialiśmy wspaniały zachód słońca, a po zrobieniu sobie kilku fajnych zdjęć i wymoczeniu stóp w wodzie, wszyscy wrócili na ognisko i zabawy integracyjne, które wynikły ze spontanicznej inicjatywy uczniów i życzliwości opiekunów J.

Ostatniego dnia wycieczki zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku. Można było się tam dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o życiu w średniowiecznej Polsce, a fani "Krzyżaków" mogli poczuć się jak bohaterowie tej książki. Chętni weszli też na wieżę, z której mogli zobaczyć całą okolicę z lotu ptaka.

Do Lubartowa wróciliśmy w nocy – wyczerpani, ale zadowoleni, pełni wrażeń oraz z bagażem nowych doświadczeń i informacji.

Karolina Tomala (kl. IIb)

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2016©