1nowel.jpgkarmelka_puchar.pnglistopad.pngmarsz.pngslubowanie.png

Wirtualna podróż po Berlinie

Uczniowie klas gimnazjalnych mają co roku za zadanie przygotować i przedstawić projekt edukacyjny. Uczniowie II a i II b zdecydowali się poznać stolicę naszych zachodnich sąsiadów i wybrali projekt z języka niemieckiego ,,Dlaczego Berlin jest atrakcją turystyczną?”

Pod kierunkiem pani Sylwii Lipiec opracowali wirtualny przewodnik po najpiękniejszych zakątkach stolicy Niemiec. Efekty swojej wielotygodniowej pracy zaprezentowali rodzicom i uczniom podczas specjalnych prezentacji.

Prezentację przewodnika poprzedziło omówienie ankiety dotyczącej znajomości berlińskich zabytków wśród gimnazjalistów. Okazało się, że poza powszechnie znanymi symbolami – Bramą Brandenburską i Murem Berlińskim, uczniowie niewiele wiedzą o tym pięknym mieście. Projekt drugoklasistów przybliżył więc idealnie walory turystyczne niemieckiej stolicy.

W Berlinie każdy znajdzie coś dla siebie: bezcenne zbiory muzealne jak popiersie egipskiej królowej Nefertiti i babilońska Brama Isztar, pozostałości Muru Berlińskiego i piękne zabytki: katedry i koscioły, pałac Charlottenburg, siedziba niemieckiego parlamentu ze szklaną kopułą widokową zachwycą miłośników historii, kultury i sztuki. Zwolennikom nowoczesności spodobają się kolorowo podświetlany Plac Poczdamski i obrotowa restauracja na szczycie Wieży Telewizyjnej. Miłośnicy zakupów mają do dyspozycji tysiące sklepów w nowoczesnych centrach handlowych. Poszukiwacze przygód mogą zwiedzić lochy, a spragnieni spokoju i piękna przyrody powinni wybrać się w rejs wycieczkowy, zwiedzić zoo lub odpocząć w ogromnym parku Tiergarten. Do tego możliwość przejażdżki oryginalnym trabantem, szaleństwo w wesołych miasteczkach, selfie w towarzystwie ogromnych misiów lub wizyta na festiwalu filmowym Berlinale, w gabinecie figur woskowych lub w rajskim podberlińskim Tropical Island. Aby zobaczyć wszystkie atrakcje, zabrakłoby tygodnia. Berlin inspirował także twórców: Dworzec Zoo i Most Szpiegów zostały uwiecznione w filmie, muzyce i literaturze.

Wybór najciekawszych atrakcji nie był tak oczywisty jak mogłoby się wydawać; ograniczenia czasowe zmusiły jednak do dokonania niełatwych decyzji i pokazania tylko części z wybranych obiektów. Wielkie brawa i podziękowania zatem dla Wiktorii Bryczek, Małgosi Wolińskiej, Weroniki Lato, Jagody Jurek, Asi Szczygieł, Ali Tomasiak, Zuzi Serwin, Zosi Janczary i Pawła Barczaka za zabranie słuchaczy w ekscytującą wirtualną podróż i zachęcenie tym samym do odwiedzenia, jak udowodnili, przepięknej i jeszcze mało nam znanej prawie trzy i pół milionowej berlińskiej metropolii.

Sylwia Lipiec

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2016©